Timothy Leary - Bibliografie

Seznam knih Timothy Learyho s daty prvního vydání, po případě spoluautory.

České překlady Timothy Learyho

Desky (LP) Timothyho Learyho

Komentář: První Learyho LP je nizkonákladová akce na reklamní nálepce, sestávající ze čtení knihy "Psychedelická zkušenost" z roku 1964. Pouze sluchové okrášlení je diskrétní občasné cinknutí zvonku.Zvuková kvalita je trochu chudá a bylo to pravděpodobně zaznamenáno rychle na jednom sezení v Millbrooku. Můžete slyšet L. a M., jak se pohybují kolem a listují v knize. LP přichází s nezbytnou 4-stránkovou vložkou, která vysvětluje důvod pro cestu. Obálka má neobyčejně silné tuhé tkanivo, které odolává dobře opotřebení, na rozdíl od nalepené obalové úpravě desek. Vzácné, ale ne jedno z Learyho nejlepších. Je tam také trochu pozdější naléhavost na lidové zvyky. Vyrobeno ilegálně s obtížemi najít CD, a nedávno znovu vydáno na legální CD od odborníků.

Komentář: Learyho nejvzácnější LP je též jedno z jeho nelepších. Nahráno v Millbrooku a veškeré mluvené slovo, toto je podobné skřítkovému /pixie=skřítek/ LP ale zábavnější. Smíchané vzpomínky z dřívějších experimentů s myšlenkami na současné události, toto je tak konfrontační a ničivé, jakým se vždy stával. Hlavní heslo LP se později vyčerpalo, ale zde se zdá být čerstvě ražené a je prezentováno jako shromažďovací pokřik pro mládí Ameriky proti starším generacím. Když to slyšíte, tak si musíte uvědomit, proč byl znám jako nejnebezpečnější žijící muž.Skvělé LP, ale ještě neznámé mnohým.

Poznámka: toto má stejný název jako LP Mercury r. 1967, ale obsah je úplně jiný.

Komentář: Toto bylo nahráno během jedné z obléhaných fází v Millbrooku a není tak zábavné jako jiné Learyho LP, samé mluvené slovo a trochu hořký tón. Přesto slušně solidní výtvor, jeho svůdný a tichý hlas kázající, že vyznávání LSD ospravedlňuje cenu vstupného. Datum vydání je asi září 1966 jak uvedly inzeráty obchodních novin. LP bývalo vzácné, ale mnoho kopií se objevilo nedávno. Znovu vydáno …..................?

Komentář: Nejslavnější Learyho LP a přesně tak, protože je to halucinogen od začátku do konce. Zvuková páska k filmu, který měl několik ukázek, ale nikdy se nezačal promítat, byl zřejmě navržen s postavami pod vlivem LSD. Ralph Metzner převzal přední roli a je veden, instruován a příležitostně zesměšňován ozvěnou Learyho, zatímco se občas objevuje jako duch ženský hlas, aby se přidal ke zmatku.Tajemná, beztónová, ostrá /nebo LSD/ hudba se vkrádá a line ze zvukové ….... Tato LP není ani náboženské/psychologické zkoumání Learyho dřívějších prací, ani sociologický komentář Pixie /skřítek/ a ESP albumů. Je to tak blízko k psychedelickému umění jak on vždy přicházel, zvláště řečnická cesta genetickou pamětí na straně 2.podnikané v době, kdy se Leary stal světovou celebritou a LSD-revoluce ještě vypadala, že by se asi uskutečnila, toto je základní kámen v jakékoli sbírce na LSD orientovaného záznamu.Ne hrozně obtížné nalézt jako originál.Stereo je přednostní.

Poznámka: toto má stejný název jako LP ESP r. 1966, ale obsah je úplně jiný.

Poznámky:Jen o 3 roky později ještě spousta času leží mezi tímto a Learyho dřívější LP. Na oko část jeho kalifornské guvernérské kampaně (zvítězil R.R.)mohla tato být viděna jako připomínka světu, že strýček Tim byl stále kolem a tak daleko od pravdy jako vždy.Mnoho bylo uděláno kolem objevení S.S. a J.H. na nahrávce a zatímco to může být pravdivé, hudba v pozadí, kterou zajišťují je ve nezajímavá náplň generického studia. Jedna strana je upravená/sestřihaná/ tisková konference s L. prezentujícím jeho politický program (je skvělý) před přátelským davem. Druhá strana je zajímavější, s titulní stopou a dodatkem k jeho dřívějším záznamům drogového průvodce (obzvláště LP Mercuryho), ačkoliv návrh, že "můžeš být J+Y nyní nablízku" by mohl některé posluchače odvrátit. Některé krátké hudební úryvky byly vloženy do ramblings, s P.F.segmentem chybně přisuzovanému G.D.(vděčný/příjemný mrtvý) Myslím, že Tim dával přednost D.B.

copyright: petrsimi 2006, kontakt: petrsimi@centrum.cz