Dr. Timothy Leary - Názory

USA -> největší a nejůspěšnější Fašistický Stát.

... Původní model "Lidové Demokracie" (Nebo Třetí říše nebo diktatury proletariátu) nevytvořil nikdo jiný než Republikánská Strana USA. V roce 1866, kdy evropské mocnosti bojovali s feudalismem, naše vlastní Vláda Lidu vytvořila první a nejůspěšnější Fašistický Stát.
Vládnoucí "Vojensko-Průmyslová Strana" v Americe, která vznikla v době Lincolnova prezidentství, dokázala vést jednu Svatou Válku za druhou po celých 100 let. (Nehledě na to že v tom úspěšně Americké vlády pokračují do dnes viz. Afganistan a Irak. Poznámka webmastera) Vyhlazovací Války proti Rudokožcům nám přinesly Konečné řešení Indiánské otázky. Španělská Válka, rozpoutaná velkou lží Mr. Hearsta oznámila našemu Zjevnému Předurčení že se stane supervelmocí. naše nesmyslná účast v první světové válce? Proč? Bojový nacionalismus! 2. světová válka? Nukleární holokaust hirošimy a Nagasaki? Proč? Nekonečná Studená Válka proti Říši Zla? Bojový nacionalismus! Korea? Vietnam?
V roce 1980 zvolili Američané za prezidenta Ronalda Reagana, veselého, tupého fanatika, plně oddaného autoritativně - vojenským tlakům Strany.
Vynořil se ale ošklivý problém. Vietnamské fiasko zanechalo Ameriku neochotnou pustit se do válečných orgií. Řeči o "statečném postoji proti Říši Zla" pomáhaly sbírat finance pro zbrojní průmysl, ale neexistoval ventil pro frustrace, které se desetiletí hromadily. Grenada byla bezvýznamné cuknutí. Nudné malé diktátory v Nikaragui, na Kubě, v Libyi a později v Panamě těžko mohl někdo brát vážně.
Reaganovi Jestřábi byli po zuby ozbrojení, navlečení do uniforem. Ale neměli kam jít. takže "Nomenklatura" opět sáhla k osvědčenému pomocníkovi. občanské válce. Svatý Džihád proti domácímu nepříteli, který nás ničí zevnitř. Nový obětní beránek. Zvrácení kuřáci Vraha Mládeže, vražedné byliny...

Dr. timothy Leary, The Greatest Hits, úryvek z knihy, z kapitoly "Věčný protijed proti Fašismu. Řekni prostě - Vím".

Tento text byl Timothyho reakcí na zvolení Republikánů v roce 1980 což znamenalo podle Learyho "zabití" občanských práv a krok zpět. Byl reakcí na opětný zákaz a kriminalizaci Marihuany. (mezi lety 1976-1980 ji 14 států USA dekriminalizovalo.) Leary byl velice zarmoucen postupem jak vlády USA tak svých spoluobčanů, postrádal jakékoli vysvětlení vzniklé situace.

copyright: petrsimi 2006, kontakt: petrsimi@centrum.cz